4.23.2016

Gastronomiskās izvirtības: volume 1

Sveikas mīļās lasītājas! :)

   Šodienas raksts būs kaut kas pavisam savādāks nekā ierasts,šis nekāda veidā nebūs saistīts ar skaistumkopšanas pasauli,taču tas būs par kaut ko skaistu-par ēdienu! Manuprāt,laba,ar mīlestību pagatavota maltīte ir tas,kas organismā uzmodina kārtīgu devu laimes hormonu. Mēs visi zinām to sajūtu,kad ir tukšs puncis un garstāvoklis ieņem pavisam niķīgu fāzi..

Tā kā mana profesija tiešā veidā saistās ar ēdienu,kā arī tas vienmēr ir bijis viens no maniem aicinājumiem- slepens,stūrītī paslēpts hobijs, es nolēmu izveidot jaunu rakstu sēriju -gastronomiskās izvirtības.

Šeit dalīšos ar foršām receptēm,kuras esmu mēģinājusi,vēdera priekiem veltītiem pasākumiem,kā arī pieredzi dažādās ēšanas vietās. Gribu gan minēt,ka neesmu nekāds ēdienu eksperts, kritiķis vai kas tamlīdzīgs, šeit dalīšos tīri ar savu personīgo (varbūt šur tur iestarpināšu arī kolēģu ) viedokli par to,kas man garšoja/kas ne,kas patika un kopējiem iespaidiem! Garšu pasaule ir interesanta un patiešām piedzīvojumiem bagāta telpa,kuru ir forši iepazīt! :)

    Sēriju uzsākšu ar restorāna "3 prir" apmeklējumu. Ar kolēģiem nolēmām doties uz tieši turieni,jo restorāna ideja un domāšanas virziens ir ļoti saistošs mums pašiem. Kaut arī degustāciju karte ir kaut kas pavisam jauns Latvijas mērogā, restorāni ņem paraugu viens no otra un arī savā piedāvājumā iekļauj šo ekstru.
Degustācijas karte ir īpaši izstrādāta ēdienkarte,kas tiek pasniegta vairākās kārtās,porcijas ir mazākas,kā ierasts-es pat teiktu pusporcijas,taču par vienu konkrētu cenu var nobaudīt dažādus restorāna ēdienus! Tas viss ir pārsteigums, jo tu pats neizvēlies to,kas tiks pasniegts uz šķīvja.

Mums paveicās ar to,ka mūsu rezervācija bija pirmā,kas nobaudīja pavisam jaunu degustācijas kartes piedāvājumu. Izvēlējāmies astoņu kārtu pilno karti (cena 49,00 eur),kā arī vīnus mums palīdzēja izvēlēties un ieteica ļoti šarmanta,zinoša vīnzine.

Tad nu rādīšu,kas lācēnam vēderā-

Gribu sākt ar to,ka restorāna dizains ir ļoti elegants, mierpilns un ieturēts zemes toņos. Patīkama gaisotne ir gan atnākot mazā kompānijā,gan lielā draugu kolektīvā! 
Pirmajā stāvā iespējams baudīt a la carte piedavājumu,bet otrais stāvs ir veltīts tieši degustācijas kartēm.


Pirmā lieta, ko mums pasniedza bija maizīte, lai varam tā teikt nedaudz iesildīt vēderus. Īpaši lielā sajūsmā nebiju,bet maizīte varbūt būtu garšojusi labāk,ja tā būtu bijusi uzsildīta.


Kompliments no šefpavāra-viegls sākums īstajai maltītei- melno ķiploku majonēze ar 3 dažādiem kraukšķiem-sēklu,siera un trešo nevarēju pateikt,taču tas bija ļoti salds. Melnais ķiploks ir ļoti specifisks-salds un atgādina žāvētu augli,taču man tas patīk. Melnais ķiploks ir īpaši pagatavots-tas ir pārcietis fermentācijas procesu aptuveni mēneša garumā,tas ir slavens gardēžu vidū ar savu "umami" garšu.


Pirmajā kārtā: Aroniju jogurts, ķirši, brioša maizes gabaliņi,kas mērcēti cidoniju sīrupā. Interesanti,ka degustācija sākas ar saldu ēdienu,parasti pirmās kārtas ir uzkodas. Man garšoja pēc parasta jogurta,nesaskatīju neko īpašu.


Otrā kārta: kūpināta store,ķimeņu krēms,salikornija,olu dzeltenums un topinambūrs. Man zivis garšo, arī store man vienmēr ir patikusi-tai ir samtaina,bagātīga garša, ķimeņu krēms bija atsvaidzinošs un labi gāja kopā ar pārējām sastāvdaļām. Šis bija labi,vienīgi man neīpaši patika kūpinājuma garša (zivs tika pasniegta kā auksta uzkoda,tāpēc kūpinājums nebija mana mīļākā garša).


Trešā kārta: sālīta brieža karpačo,rapšu majonēze, tumšā alus putas, marinēti sīpoli un rupjmaize.
Brieža gaļa (vēlvairāk jēlā formā) noteikti nebūtu mana pirmā izvēle restorānu apmeklējot, taču šis bija tiešām interesants garšu salikums. Gaļa bija nedaudz sālīta un ļoti maiga,kā arī man ļoti patika alus putu rūgtums kopā ar marinētajiem sīpoliem.Ceturtā kārta:šis laikam bija mans favorīts,jo es dievinu dārzeņu krēmzupas (itīpaši ķirbju, pastniaku un burkānu), ēdienā iespēlēti bija dzeltenie burkāni,cidoniju sukādes un āboli. Viegla,krēmīga zupa bija tiešām baudāma-labprāt ko tādu pasūtītu arī atsevišķi!


Piektā kārta: starpēdiens. Parasti starpēdiens tiek pasniegts kā viegls,atsvaidzinošs našķis, kurš "attīra" muti no garšām un sagatavo garšas kārpiņas pamatēdieniem! Mums tika pasniegts medijuma buljons ar trompetsēnēm un brieža gaļas desu. Šo neizdzēru,jo nepatika garšu salikums.Laikam neesmu meža gaļas cienītāja.Arī puišiem šis nepārāk patika :(


Sestā kārta: pamatēdieni. Cepts puravs, kaltēts olas dzeltenums, pašgatavota majonēze un lazdu rieksti. Godīgi runājot,šis ēdiens man patika vismazāk. Arī īsti komentēt šo ēdienu nevaru,jo neapēdu līdz galam.

Septītā kārta: arktiskā pālija, kamuts,smiltsērkšķu biezenis un biska putas. Zivs bija garšīga,patika arī interesantā smiltsērkšķu biezeņa garša,taču neesmu liela jūras velšu cienītāja,tāpēc biska putas man nepatika. 


Astotā kārta: teļa vaigi, liellopa mēle,griķi,karamelizēts burkāns, marinēta selerija, pastinaku biezenis un aronijas. Šis bija ļoti garšīgi-gaļa bija maiga un labi pagatavota. Aronijas piešķīra patīkamu tekstūru un saldumu. No pamatēdieniem-favorīts.Devītā kārta: deserts. Laikam tas,ko es gaidīju visvairāk, jo specializējos tieši konditorejas jomā.Man vienmēr ir interesanti apskatīt un pagaršot to,ko piedāvā citi restorāni,kafejnīcas.
Šokolādes kūka,aroniju sīrupā gatavotas mellenes, kafijas glazūra. Oh...šis bija lieliski! Kaut arī neesmu vislielākā šokolādes fane, šī bija tieši tāda kūka,kāda man garšo-smagnēja,rūgtena,auksta un bagātīga. Ogas klāt bija saldas un atsvaidzinošas. Viss,kas,manuprāt,pietrūka bija saldējuma bumbiņa!

Kopumā pieredze šajā restorānā bija patīkama,ēdieni bija interesanti pasniegti,katrs ēdiens tika pasniegts savādākā šķīvī un tie visi bija skaisti. Garšas-bija tādas,kas man gāja pie sirds,bet mazliet vairāk bija tādas,kas man nepatika.
Vai es atkārtoti izvēlētos šī restorāna degustāciju ēdienkarti?-šo tieši nē, bet ja tā tiktu mainīta,labprāt pamēģinātu!

Par vīniem runājot-visi kā viens bija garšīgi un ļoti labi piemeklēti katram no ēdieniem.Vīnzine-zinoša un šarmanta dāma!Esmu domājusi par šī restorāna apmeklēšanu atkārtoti uz a la carte ēdieniem, jo par tiem esmu dzirdējusi labas un garšīgas atsauksmes,taču vispirms gribu apmeklēt citus restorānus!

Vai esat mēģinājušas degustāciju ēdienkarti? Vai esat apmeklējušas "3 prir" restorānu?Kas ir Jūsu iecienītākais restorāns?

Patrīcija


1 komentārs

  1. Ak dies! Cik gardi izskatās! No sī visa esmu mēģin;ajusi tikai melno ķiploku majonēzi...

    AtbildētDzēst

Latest Instagrams

© Lavender Spark. Design by Fearne.